Samoopalacze, czyli prosty sposób na ładną opaleniznę

2021-07-07

Samoopalacze jeszcze do niedawna kojarzone były z brzydką, pomarańczową skórą i nieestetycznymi plamami. Jednak dzisiejsze produkty nie mają już ze swoimi poprzednikami nic wspólnego. Obecnie na rynku dostępne są preparaty, które pomagają uzyskać ładną opaleniznę, a do tego są łatwe w użyciu. Sprawdź, czym tak właściwie są samoopalacze, jak działają i jak wybrać odpowiedni?


Czym są i jak działają samoopalacze?

Nie od dziś wiadomo, że promienie UV, które docierają do nas poprzez słońce, są szkodliwe dla naszego zdrowia. Mogą powodować poparzenia i przebarwienia skóry, zmarszczki, a co najważniejsze – nowotwory. Z tego względu długa ekspozycja na słońce nie jest najlepszym sposobem na osiągnięcie wymarzonej opalenizny.

Z pomocą przychodzą nam producenci samoopalaczy, którzy obecnie oferują produkty znacznie lepszej jakości niż te sprzed kilku lat.

Jak działają samoopalacze? Ich głównym składnikiem jest dihydroksyaceton, czyli tzw. DHA. Związek ten wchodzi w reakcję z aminokwasami, które znajdują się w naskórku. Dzięki temu skóra nabiera brązowego koloru i uzyskujemy efekt naturalnej opalenizny. Ich zaletą jest to, że nie są inwazyjne (nie wnikają w głąb skóry) i toksyczne. Dlatego mogą być stosowane nawet przez kobiety w ciąży.

W internecie często pojawia sie pytanie czy samoopalacz trzeba zmyć z ciała? Tak, zazwyczaj zaleca się zmycie nadmiaru samoopalacza po pewnym czasie, aby uniknąć nierównego lub nieprzyjemnego efektu. Samoopalacz działa poprzez reakcję chemiczną na warstwę naskórka, nadając skórze opalony wygląd. Po odpowiednim okresie czasu (który zazwyczaj jest podany na opakowaniu produktu), warto dokładnie spłukać nadmiar produktu. To pomoże zapewnić równomierne i naturalne wybarwienie skóry, unikając plam lub przebarwień. Ważne jest także dokładne umycie rąk po aplikacji, aby uniknąć niechcianego zabarwienia dłoni.

Jak wybrać samoopalacz?

Najważniejszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę przy wyborze samoopalacza, jest kolor naszej karnacji. Preparaty dostępne na rynku zazwyczaj dzielą się na te przeznaczone do skóry jasnej oraz ciemnej. Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniej konsystencji. Do wyboru mamy m.in. produkty w balsamie, piance, kremie i sprayu. Który z nich będzie najlepszy? Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Więcej przydatnych informacji, które pomogą Ci w doborze idealnego samoopalacza znajdziesz na stronie https://www.sauria80world.pl/st-tropez-najlepsze-samoopalacze-slonce-zamkniete-w-tubce/.

Samoopalacze w piance i sprayu są najłatwiejsze w użyciu. Nakładanie ich nie wymaga wykonywania skomplikowanych czynności, a dodatkowo nie zostawiają one smug. Minusem sprayu jest natomiast to, że może on podrażniać i wysuszać skórę.

Balsamy i kremy dają najlepszy efekt, a do tego nawilżają i pielęgnują skórę. Jednak w przypadku tych preparatów trzeba bardzo uważać. Jeśli nałożymy je niedokładnie i nierównomiernie, na skórze mogą powstać nieestetyczne smugi.

Jak widać wszystkie produkty mają swoje wady i zalety, dlatego najlepiej dopasować je do swoich własnych potrzeb i preferencji. Dzięki temu zyskamy ładną opaleniznę, bez ryzyka związanego z ekspozycją na słońce, a nakładanie preparatu będzie szybkie, łatwe i wygodne.