Perfumy Miu Miu - charakterystyka marki

2021-06-23

Perfumy Miu Miu pojawiły się na rynku w 1992 roku, kiedy to wnuczka założyciela marki Miucce została szefem słynnej firmy Prada.

Perfumy Miu Miu - historia

Nowa właścicielka znacząco rozszerzyła asortyment. Stawiając na odzież młodzieżową, okulary, a także perfumy które później stały się znakiem rozpoznawczym firmy. W rezultacie marka rozpoczęła samodzielne życie. Marka Miu Miu stała się ucieleśnieniem stylu dla młodych dziewczyn, które chcą się modnie ubierać, ale jednocześnie nie dysponują dużymi pieniędzmi. W 2015 roku firma wypuściła swoje debiutanckie perfumy, które wyprzedały się w ciągu zaledwie kilku dni. Perfumy Miu Miu są adresowane do młodzieży i cechują się jaśniejszym, bardziej awangardowym brzmieniem oraz przystępnymi cenami. Zapachy umieszczone są w designerskich butelkach z markowymi akcesoriami. Wszystkie kompozycje powstają z udziałem słynnej perfumiarki Danieli Roche André. W tej chwili w kolekcji marki znajduje się 6 wspaniałych perfum dla kobiet.

Perfumy Miu Miu – zapachy

Cechą perfum są delikatne, orzeźwiające zapachy. Flagowe perfumy Miu Miu to delikatny kwiatowy zapach, zaprezentowany publiczności w 2015 roku, idealny na lato, do młodzieżowych kreacji. Nad jego stworzeniem pracowali nie tylko specjaliści marki, ale także Miuccia Prada, która również postanowiła pomóc w opracowaniu flakonu dla tych luksusowych perfum. Skład został zatwierdzony przez wspomnianą Danielę Roche Andrier, która współpracowała już z Prada, Bvlgari i innymi markami. Zapach jest niezwykle delikatny i świeży, a ulatniając, daję ciepłą i drzewną nutę. Butelka ze szkła turkusowego odwzorowuje fakturę słynnych torebek Miu Miu. Na śnieżnobiałej powierzchni znajduje się firmowy emblemat, a wieczko ma kształt szkarłatnego krążka. Marka wybrała aktorkę Stacy Matin jako ambasadorkę dla swoich perfum. Więcej o perfumach Miu Miu przeczytasz na https://www.sauria80world.pl/miu-miu-twist-zatwistuj-sie-na-zapach/.

Jaką muzykę lubisz?

Miu Miu jest chyba jedną marką, która oferuje perfumy skomponowane z myślą o muzyce. W założeniu ulubiona epoka, gatunek muzyczny i zapach mają być zawarte w jednej butelce. Twórcy wyszli z założenia, że podobnie jak zapach, gust muzyczny może wiele ujawnić o naszej osobowości. I tak klimat Rock 'n' Rolla z lat 50. oddaje Miu Miu L'Eau Bleue. Fani rock'n'rolla są kreatywni, otwarci na nowe doświadczenia. Miu Miu to L'Eau Bleue ma więc ostry i żywy zapach ze świeżymi nutami konwalii w bukiet wiciokrzewu i zielonych liści, z bogatą, ziemistą podstawą akordu Akigala. Do lat 60. nawiązuje woda perfumowana Miu Miu, a dyskoteka z lat 70. to Miu Miu Twist, które poruszy cię nutami bergamotki i kwiatu jabłoni, które ustępują bazie z drzewa cedrowego i drzewnego akordu. Linie kończy Miu Miu L'Eau Rosée – nawiązując do lat 80-tych. Ma delikatny kwiatowy zapach, który przywodzi na myśl romantyczne popowe ballady z lat 80.