Jak wybrać perfumy dla kobiet?

2021-02-11

Perfumy dla kobiety to element, który dopełnia wygląd, styl i elegancję kobiety. Wybierając konkretny zapach, należy wziąć pod uwagę wiele niuansów. Powiemy ci, jak wybrać odpowiednie perfumy dla kobiet i dziewcząt i na co zwrócić uwagę.


Zapachy dla kobiet pod kątem wieku

Kupując, perfumy dla kobiet należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. To przede wszystkim wiek.

• Nastoletni. Odpowiednia jest orzeźwiająca kompozycja kwiatowa z owocowymi plamami. Słodkawe, karmelowe nuty doskonale sprawdzają się dla dziewcząt w tym wieku.

• 18-20 lat. Warto wybrać perfumy dla kobiet, które mają złożone formuły zapachowe, w tym cytrusy, jagody, nuty kwiatowe. Pudrowe odcienie, bogate bukiety kwiatów nadają się na wyjątkowe okazje.

• 20-25 lat. Bardziej poważny wiek, w którym warto wybrać piżmowo-kwiatowy zapach z drzewną nutą.

• 25-30 lat. Można zastosować kompozycje kwiatowo-owocowe z dodatkiem zielonej herbaty, morskiej świeżości. Odpowiednie są również nuty szyprowe, drzewne.

• 30 i więcej. Kobiety w tym wieku powinny postawić na klasyczne, wyrafinowane zapachy. Doskonałe opcje to: piżmo, bursztyn, tytoń, kwiatowe, słodkawe.

Perfumy dla kobiet i pora roku

Te same perfumy mogą pachnieć zupełnie inaczej o każdej porze roku. Przy wyborze zapachu należy również wziąć pod uwagę tę kwestię:

• Lato. W upale ciężkie i trwałe aromaty są niewskazane. Lepiej jest używać zapachów, które kojarzą się nam z powiewem świeżego morza lub cytrusów, nutach jagód i owoców - melona, jabłka, wiśni, arbuza.

• Wiosna. Po mroźnej zimie można rozkoszować się bukietami na bazie inkluzji cytrusowych, ziołowych i leśnych.

• Jesień. Sezon ten kojarzy się z deszczami, dlatego odpowiednie są wodne perfumy o gorzkich i pikantnych kompozycjach.

• Zima. Zimą pragniesz przytulnego ciepła, które zapewnią bogate aromaty z trwałą nutą.

Temperament do którego pasują perfumy

Perfumy pasujące do temperamentu dziewczyny sprawiają, że jej wizerunek jest bardziej harmonijny. Energiczne i aktywne panie – ich charakter doskonale współgra z wodnymi perfumami z bukietów cytrusowych, odpowiednie są również warianty unisex. Dyskretne i eleganckie kobiety winny wybrać akcenty kwiatowo-owocowe. Zmysłowe i namiętne panie doskonale będą się czuć z piżmowymi akcentami bursztynu. Podczas gdy niektóre kobiety używają przez całe życie tego samego zapachu i nie nudzą się nim, inne wolą eksperymentować, wybierając za każdym razem nowe perfumy lub zbierając całą kolekcję perfum na różne sytuacje: perfumy na co dzień, na lato i zimę, na romantyczną randkę itp. Warto, abyś wziął to pod uwagę podczas zakupu.

Co jeszcze musisz wiedzieć? Ze względu na wyższą zawartość substancji zapachowych woda perfumowana pachnie nawet do czterech godzin. Perfumy są najbardziej stabilne i utrzymują się do sześciu godzin. Stężenie w nich związków aromatycznych jest maksymalne. Najwyższa kategoria perfum, w której skład wchodzą wyłącznie perfumy wykonane w całości z naturalnych składników to perfumy luksusowe. Często takie produkty są produkowane w małej partii lub nawet w jednym egzemplarzu (na zamówienie). Kategoria perfum A. Naturalne w 90%. Syntetyczne składniki kompozycji perfum służą jedynie wzmocnieniu trwałości zapachu.