Drogeria internetowa czy stacjonarna – jaka jest lepsza?

2021-02-26

Na jaką drogerią warto się zdecydować?

Drogeria to z całą pewnością jeden z ulubionych kobiecych sklepów, odwiedzanych nie tylko w celach zakupowych, ale również dla zrelaksowania się po ciężkim dniu w pracy. Jednak które wersje tych sklepów są dla ich klientek lepsze i dlaczego?

Drogeria internetowa zawsze ma opisane produkty

Niestety nie każda stacjonarna drogeria będzie miała swoje produkty i wybrane kosmetyki opisane tak, jakbyśmy sobie tego życzyły jako klientki. Opisy produktów na półkach najczęściej ograniczają się w ich przypadku do podania ceny. Problematyczne staje się więc znalezienie podstawowych informacji dotyczących przeznaczenia, składu czy zastosowania, co najczęściej denerwuje w przypadku produktów dla dzieci i ich kategorii wiekowej. Nie zawsze też ekspedientka będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania związane z konkretnym produktem, ponieważ jest ich w każdym sklepie zwyczajnie za dużo i zbyt często pojawiają się różne nowości.

Zupełnie inaczej do tego temat podchodzi drogeria internetowa z kosmetykami – tam wszystkie produkty zawsze mają dokładne opisy, więc ze znalezieniem interesujących nas informacji nie ma większego problemu. Produkty w takich drogeriach są również podzielone na kategorie, dzięki który wyszukiwanie konkretnych produktów nie trwa długo, w przeciwieństwie do przeszukiwania tradycyjnych sklepowych półek. W ten sposób oszczędzamy również nasz cenny czas.

Drogeria internetowa zna składy produktów

Kolejnym aspektem, jaki warto poruszyć, są składy kosmetyków. Spora część produktów kosmetycznych posiada jedynie obcojęzyczne opisy użytych komponentów, przez co znalezienie właściwego kosmetyku w stacjonarnym sklepie jest czasem zwyczajnie niemożliwe – tyczy się to głównie alergików. Zupełnie inaczej wygląda drogeria internetowa – w niej wszystkie produkty mają jasne i liczone spisy poszczególnych składników. To ostatnie najlepiej sprawdza się przy zakupie perfum – ze sklepowych flakoników nic nie wyczytamy na temat bazy, nut serca czy głowy, w przeciwieństwie do zamieszczanych opisów pod konkretnymi zapachami w drogerii internetowej. W ten sposób nie tylko wiemy, co zamawiamy czy z czego składają się nasze ulubione kompozycje zapachowe, ale również wiemy, wśród jakich nut czy grupy zapachów szukać innych, ciekawych propozycji dla nas.

Drogeria internetowa zawsze ma promocje

Korzystanie z promocji w takich sklepach to czysta przyjemność – rabaty związane z pierwszymi zakupami, grupy wyprzedażowe, przecenione hity sprzedażowe czy cykliczne oferty promocyjne na wybrane produkty – naprawdę jest w czym wybierać. W niektórych przypadkach możemy liczyć również na zniżki na kolejne zakupy lub darmową dostawę prosto do domu po osiągnięciu pewnej kwoty za zamówione przez nas kosmetyki.